Zespół fortów

Kołobrzeg przez kilka stuleci (XVIII - XIX w.) był twierdzą. Chociaż w czasie II Wojny Światowej miasto uległo poważnym zniszczeniom, kilka budynków z tamtego okresu ocalało do dziś. Najstarsze budowle zespołu fortów w Kołobrzegu to Bastion Magdeburg i Bastion Pommern - z połowy XVII w.

Z wieku XVIII podziwiać tu można Bastion Geldern, most obronny Batardeau, fort "Ujście", umocnienie Rawelin i Redutę Morast.

Z XIX w. pochodzą natomiast: Fort Napoleona, Fort Wilczy, Reduta Solna, Szaniec Kleista, Szaniec Siederland oraz Szaniec Waldenfelsa.

Najmłodsza z kolei jest pochodząca z okresu II Wojny Światowej bateria przeciwlotnicza Nettelbeck.

Budynki są rozmieszczone na terenie całego Kołobrzegu, jest to więc świetna okazja na długie spacery w poszukiwaniu dawnych umocnień i fortów. Dawne umocnienia pozostają obecnie pod opieką Towarzystwa Opieki nad Zabytkami - Oddział w Kołobrzegu.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Festung Kolberg - czyli Twierdza Kołobrzeg - to termin, którego nie sposób przypisać do jednego okresu historycznego. O strategicznie położone miasto i port przez wieki toczyły się krwawe, zacięte walki. Dlatego też stawiano stosowne umocnienia, m.in. Bastion Magdeburg w XVII w., Fort Napoleona w XIX w. czy baterię przeciwlotniczą Nettelbeck w trakcie II WŚ.

Zespół fortów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zespół fortów, zobacz gdzie w Dźwirzynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zespół fortów.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zespół fortów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij