Wędkarstwo w Dźwirzynie

Przebywając w Dźwirzynie i najbliższych okolicach, miłośnikom sportowego łowienia ryb nie zabraknie ciekawych i zróżnicowanych możliwości. Do wyboru jest sporo wód i akwenów, miejscówek oraz metod wędkowania.

Coraz popularniejsze w okolicy jest łowienie bezpośrednio z plaży, najlepiej w bardzo wczesnych godzinach porannych lub już po zachodzie słońca. Jednak jeśli chodzi o wędkarstwo morskie - wciąż przeważają krótkie wyprawy na małych łódkach - lokalne kluby organizują nawet zawody, w trakcie których najwyżej oceniane są dorodne dorsze.

Dobrym miejscem dla wędkarzy są kanały portu morskiego w Dźwirzynie - pływają tu choćby trocie wędrowne i łososie. Trzeba jednak pamiętać o okresach ochronnych poszczególnych gatunków i o tym, że jakikolwiek połów w odległości 500 m od wejścia do portu jest surowo wzbroniony.

Wielkim rybnym bogactwem charakteryzują się także lokalne jeziora oraz rzeki. Według informacji Polskiego Związku Wędkarskiego, w Resku Przymorskim można liczyć na węgorze, płocie, leszcze, liny i szczupaki. Czarny Staw to z kolei siedlisko karasi, karpi, linów i szczupaków. W Borku żyją liny i karasie. Z kolei w nurtach Dębosznicy pływają m.in. płotki, leszcze, kiełbie, szczupaki i trocie. Wody Parsęty upodobały sobie szczupaki, węgorze, trocie i lipienie.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Rejony Dźwirzyna to wędkarski raj - trudno o większą obfitość wielu różnych gatunków ryb i zróżnicowanie akwenów przeznaczonych na łowiska. Dorsze, łososie, węgorze, szczupaki, trocie, karpie, liny, lipienie, kiełbie, leszcze, płocie… Sprzęt wędkarski warto zabrać do portu, na bałtyckie plaże, miejscowe jeziora oraz rzeki: m.in. Resko, Czarny Staw czy Parsętę.

Uwiecznić na wideo Wędkarstwo w Dźwirzynie umie świetnie firma KM Studio filmowanie Wrocław

Wędkarstwo w Dźwirzynie adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wędkarstwo w Dźwirzynie, zobacz gdzie w Dźwirzynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wędkarstwo w Dźwirzynie.
  • 78-131 Dźwirzyno
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wędkarstwo w Dźwirzynie opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij