Szukanie bursztynów

W zatoce przy grzybowskiej plaży można znaleźć bursztyny. Mówią, że jest ich tu równie dużo, jak w Zatoce Gdańskiej. Tutejsza Zatoka Grzybowska jest niewielka, bo jej długość, to tylko 7 km, a głębokość tzw. wcięcia w ląd, to zaledwie ok. 800 metrów. Mimo to żyła "bałtyckiego złota" jest całkiem obfita.

Bursztyn nazywany był jantarem, ale to również amber i elektrum. Od wieków pobudza wyobraźnię, wręcz elektryzuje ludzi, którzy wyławiali bądź posiadali. Bursztyn jest kopalną, zastygłą żywicą drzew iglastych. Najbardziej popularny i ceniony od dawna jest bursztyn bałtycki - sukcynit. Nazwa bursztyn pochodzi od niemieckiego słowa - bernstein (kamień, który się pali).

Podczas porannego spaceru nadmorska plażą, tam gdzie mewy będą szukać pokarmu, wśród glonów i muszelek, można znaleźć małe bursztyny. Taka pamiątka znad morza, może przynieść pewne korzyści zdrowiu. To "nadmorskie złoto" stosuje się w litoterapii, przy chorobach tarczycy, gardła i reumatyzmie, a także od wielu lat w medycynie ludowej. Naszyjnik z bursztynu, leczniczy jod i inne, nie tylko medyczne właściwości tego spaceru, sprawią, że każdy wczasowicz od razu poczuje się lepiej.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Według niektórych znawców bursztynowego zbieractwa, na plażach w Zatoce Grzybowskiej można wygrzebać spośród ziarenek piasku równie dużo jantaru, co w Zatoce Gdańskiej - znanej jako największe “Zagłębie Złota Bałtyku”. Wprawdzie pod Grzybowem nikt nie organizuje zawodów w poszukiwaniu bursztynu, ale… dzięki temu powinno go zostać więcej dla "zwyczajnych" turystów.

Szukanie bursztynów warte uwiecznienia na wideo - świetnie to zrobi firma KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Szukanie bursztynów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Szukanie bursztynów, zobacz gdzie w Dźwirzynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Szukanie bursztynów.
  • Ulica
    Plaża
    Szukanie bursztynów mieści się przy ulicy Plaża w Dźwirzynie
  • 72-330 Grzybowo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Szukanie bursztynów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij