Muzeum Oręża Polskiego

Zbiory militarne w Muzeum Oręża Polskiego można zwiedzać od 1963 roku. Siedziba muzeum znajduje się przy ul. E.Gierczak 5, obok zabytkowej kamienicy z XV wieku. Jest tam pawilon wystawienniczy wraz z salą techniki wojskowej i wystawą plenerową. Specjalnością muzeum są mundury i uzbrojenie żołnierzy polskich z I i II wojny światowej.

Bardzo zwracają uwagę eksponaty w części plenerowej tj. niemiecka maszyna szyfrująca „Enigma”, czołgi i działa, np. T-34, SU-57, motocykl „Sokół 600” z 1938 roku, część wyposażenia ORP „Burza”, samolot myśliwski Mig-19P, latająca forteca Boeing B-17G, samolot myśliwski Focke-Wulf 190F, bombowy Ił-28 oraz szkolno - treningowy TS-8 Bies. Będąc w porcie, nie sposób nie obejrzeć też zabytków ze Skansenu Morskiego, związanych z kulturą morską: okręty ORP Fala, ORP Władysławowo, pozostałości z ORP Burza.

Stała ekspozycja przedstawia ciekawą kolekcję ukazującą historię polskiej wojskowości od okresu średniowiecza do czasów współczesnych. Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu przedstawia jedną z najbogatszych kolekcji ubioru i wyposażenia mundurów żołnierzy polskich z okresu I i II Wojny Światowej. Bogatą kolekcję uzupełniają ordery, broń strzelecka, odznaczenia i odznaki pamiątkowe.To istny raj dla "dużych chłopców" i miłośników militariów.


Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu to jedno z najbardziej znanych muzeów w Polsce. Obecnie posiada cztery oddziały:

 • ODDZIAŁ WOJSKOWY z wystawą stałą „Dzieje Oręża Polskiego” i XV-wieczną Kamienicą Kupiecką (ul. ppor Emilii Gierczak 5),

 • ODDZIAŁ HISTORII MIASTA ze stałymi wystawami „Dzieje Kołobrzegu” i „Zbiory metrologiczne” (ul. Armii Krajowej 13)

 • KOŁOBRZESKI SKANSEN MORSKI (ul. Bałtycka 31 - Port Rybacki)

 • MUZEUM ZIMNEJ WOJNY w miejscowości Podborsko (powiat białogardzki, gmina Tychowo)

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

1 oddział2 oddziały3 oddzialy
Normalny15zł
25zł35zł
Ulgowy10zł15zł25zł
Grupowy8zł/1 osoba12zł/1 osoba18zł/1 osoba
Rodzinny (2+2)35zł55zł70zł

Cennik muzealny:

Bilet plenerowy - 6zł (bramka obrotowa) Oddział Dzieje Oręża Polskiego przy ul. Emilii Gierczak 5

Opłata za przewodnika - 45zł/g1h

 • w języku angielskim i niemieckim - 60zł/godzina

Lekcja muzealna (zajęcia w muzeum) - 5zł/osoba/1h

Lekcja muzealna (zajęcia poza muzeum) - 7zł/osoba/1,5h

Rodzinne spotkania z historią - 15zł/rodzina/1h

Bilet specjalny (mieszkańcy miasta i powiatu - 8zł/za okazaniem dowodu tożsamości

Wystawa czasowa - 8zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Obowiązkowy punkt wycieczki po Kołobrzegu dla każdego miłośnika historii. A konkretniej to 3 punkty, gdyż tyle właśnie oddziałów Muzeum Oręża Polskiego funkcjonuje w mieście. Zbroje i mundury z różnych epok, broń biała, prymitywna i zaawansowana broń palna, artyleria, pojazdy powietrzne, morskie i lądowe… Dzieje postępu oglądane przez pryzmat militariów.

Muzeum Oręża Polskiego adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Oręża Polskiego, zobacz gdzie w Dźwirzynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Oręża Polskiego.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Oręża Polskiego. Redakcja serwisu www.xn--dwirzyno-l3b.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
 • 10-25 zł
  Muzeum Oręża Polskiego cena biletu ulgowego: 10-25 zł
 • 15-35 zł
  Muzeum Oręża Polskiego cena biletu normalnego: 15-35 zł
 • Grupowy 8-18
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Oręża Polskiego opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij