Muzeum Minerałów

Zapierająca dech w piersiach kolekcja skarbów Ziemi, zgromadzona w odrestaurowanych piwnicach latarni morskiej w Kołobrzegu. Placówka powstała w 2009 roku, z prywatnej inicjatywy Przemysława Derleckiego.

Muzeum Minerałów w Kołobrzegu posiada na stanie kilkaset eksponatów, zbieranych ze wszystkich stron świata. Cenne kamienie przyjechały m.in. z Maroka, Rosji, Polski, Madagaskaru czy Brazylii. Część ma formę kryształu, niektóre oszlifowano, jeszcze inne poprzecinano, ukazując pełen przekrój poddanego temu zabiegowi minerału.

Jak mówił właściciel placówki, zdecydowanie najciekawsze w zbiorach są agaty marokańskie, krzemienie pasiaste (pochodzące spod Iłży), agaty wydobyte pod Nowym Kościołem (woj. dolnośląskie) oraz skamieniałe drzewo znalezione w Opolu.

W momencie otwarcia brakowało bursztynów. To dziwne jak na nadmorską miejscowość niedopatrzenie zostało szybko naprawione. Razem z kilkoma kawałkami jantaru do Muzeum Minerałów trafiła profesjonalna szlifierka - dzięki temu każdy może spróbować się w tej trudnej jubilerskiej sztuce.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię
Muzeum Minerałów adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Minerałów, zobacz gdzie w Dźwirzynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Minerałów.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Minerałów. Redakcja serwisu www.xn--dwirzyno-l3b.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 4 zł
    Muzeum Minerałów cena biletu ulgowego: 4 zł
  • 6 zł
    Muzeum Minerałów cena biletu normalnego: 6 zł
  • Grupowy 3
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Minerałów opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij