Jezioro Resko

Jezioro posiadające słodką jak i słoną wodę. Rzeka Rega dawniej płynęła bezpośrednio przez jezioro, obecnie tzw. Stara Rega zasila jezioro. Dzięki kanałowi łączącemu jezioro z morzem, występuje zjawisko cofnięcia wody przez wysoki poziom morza. Przy takiej różnorodności wód, występują gatunki ryb charakterystyczne dla akwenów słodkich jak i słonych.

Powierzchnia Jeziora Resko to 5,77 km², głębokość 2,6 metrów, a położenie lustra wody jest na 0,30 m n.p.m. Jezioro w pewnym stopniu zarośnięte jest trzciną, szczególnie część brzegowa. Woda niemal stojąca, bowiem jedyny odpływ jest skuteczny w przypadku niskich stanów morza. W północno-wschodniej części znajduje się przystań jachtowa z wypożyczalnią sprzętu wodnego.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

Akwen o wielkości niespełna 6 kilometrów kwadratowych, do którego wpływają zarówno słodka rzeka Stara Rega, jak też słony Bałtyk, przez kanał łączący jezioro z morzem. Zjawisko cofnięcia wody zapewnia sporą bioróżnorodność, co cieszy amatorów wędkarstwa. Miłośnicy innych sportów wodnych, w tym windsurfingu i żeglarstwa, również mogą skorzystać z uroków Reska.

Jezioro Resko warto zapisać na wideo – może się tym zająć KM Studio filmy reklamowe Wrocław

Jezioro Resko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Jezioro Resko, zobacz gdzie w Dźwirzynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Jezioro Resko.
  • Ulica
    Jezioro Resko
    Jezioro Resko mieści się przy ulicy Jezioro Resko w Dźwirzynie
  • 78-131 Dźwirzyno
  • 5770000
  • 3
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Jezioro Resko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij